18 kişi yakalandı!

12.07.2023 - Çarşamba 13:16

Sakarya'da polisekipleri, suç ve suçlularla mücadele kapsamında merkez ve ilçelerinde aranan şahıslara yönelik olarak geniş çaplı bir operasyon düzenledi. Sakarya Narkotik Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin birlikte yürüttüğü operasyon, 12 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Eş zamanlı operasyon!

Eş zamanlı olarak 18 ayrı adreste gerçekleştirilen operasyon sonucunda, çeşitli suçlardan dolayı kesinleşmiş hapis cezası bulunan 18 kişi yakalandı. Yakalanan şahısların suçları arasında uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma, kasten yaralama, silahla tehdit, hırsızlık, başkasının kredi kartını kullanma, kişi hürriyetinden yoksun kılma ve tehdit suçları bulunuyor.

Hapis cezası

Operasyon kapsamında uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretinden 19 yıl 6 ay ve 13 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan E.A ve H.A. isimli şahıslar yakalandı. Kasten yaralama suçundan 13 yıl 20 gün, silahla tehdit suçundan 10 yıl 1 ay ve hırsızlık suçundan 9 yıl 9 ay hapis cezası bulunan M.E.A, K.Y ve K.T isimli şahıslar da operasyonda ele geçirilen kişiler arasında.

 

Ayrıca uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak veya kullanmak suçundan hüküm giymiş toplam 8 kişi de yakalananlar arasında yer alıyor.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlılıkla çalışmalarına devam edeceğini bildirdi.

YORUM YAZ