AK Parti olağanüstü kongre ne zaman yapılacak?

09.08.2023 - Çarşamba 09:07

AK PARTİ OLAĞANÜSTÜ KONGRE NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni A Takımı'nı oluşturmak için düğmeye basarken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ katıldığı yayında partinin olağanüstü kongresinin 7 Ekim'de gerçekleştirileceğini açıkladı. Yerel seçim hazırlıklarına da değinen Dağ, kasım ayından itibaren adayların belli olacağını söyledi.

AK PARTİ OLAĞANÜSTÜ KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin sorulara yanıt verdi. AK Parti olağanüstü kongresinin 7 Ekim'de yapılacağını açıklayan Dağ, yerel seçim hazırlıklarına da değindiği konuşmasında adayların kasım ayında itibaren belli olacağını ifade etti.

AK Partili Dağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; "Rakiplerimiz değişim tartışmaları yaşarken, biz yerel seçimlere yönelik adımlarımızı atıyoruz. Bu biraz daha mutfak ve hazırlık dönemi. Kasım ayının başları gibi hızla sahaya çıkma dönemi başlar adaylar için.

"AK PARTİ YENİ BİR SİYASİ PARTİ DEĞİL"

Zaten siyasetçi için saha da olmamak gibi bir durum yok. Sahada değilseniz siyasetçi değilsinizdir zaten. Önce aday belirleme süreci sonra kampanya süreci yapılacak. Asıl mevzu aday belirleme süreci. AK Parti yeni bir siyasi parti değil.

AK Parti 5 yıl daha iktidarda olacak bir siyaset. Bir kültürümüz var, tecrübemiz var. Yerel yönetimler başkanlığımız lokomotif görevi görür. Mevcut görevde olan belediyelerin performansı takip ediliyor. Hangi adaylarla kazanabiliriz onun çalışması yapılıyor.

"EKİM AYINDA KONGREMİZ VAR"

Bir önceki takvime bakacak olursak, adayların tamamı kasım ayında belli olacak diyemeyiz. Ekimde kongremiz var. Şu anda tarih vermek mümkün değil ama bir önceki döneme baktığınız zaman kasımda sürecin başladığını görüyoruz.

YORUM YAZ