Bakan duyurdu: Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?

04.06.2024 - Salı 21:14

Vatandaşlar, Kurban Bayramı ikramiyelerinin hesaplara ne zaman yatırılacağını merak ediyor. Peki, Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? Bakan Işıkhan nasıl bir açıklama yaptı?
Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, emekli vatandaşların bayram ikramiyelerinin Kurban Bayramı öncesinde 10-14 Haziran tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacağını belirtti.
Emekli vatandaşlarımızın bayram ikramiyesi ödemeleri Kurban Bayramı öncesinde 10 Haziran ile 14 Haziran tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacak.?Emekli ve hak sahiplerimize toplamda 42 Milyar TL bayram ikramiyesi ödemesi gerçekleştirilecek.▪️4 (c) (Emekli Sandığı)… pic.twitter.com/wT57XVt8BJ
— Prof. Dr. Vedat Işıkhan (@isikhanvedat) June 4, 2024
Bakan Işıkhan, şunları kaydetti:
"Emekli ve hak sahiplerimize toplamda 42 milyar lira bayram ikramiyesi ödemesi gerçekleştirilecek. 4 (c) (Emekli Sandığı) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 10 Haziran 2024 tarihinde, 4 (b) (Bağ-Kur) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 11 Haziran 2024 tarihinde, 4 (a) (SSK) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 12-13-14 Haziran 2024 tarihlerinde ödenecek. Ülkemizin emektarları, kıymetli emeklilerimiz ve aileleri için hayırlı, bereketli olmasını diliyorum."
Kaynak: Haber Merkezi

YORUM YAZ