Başkan Yüce’den ‘şehir içi raylı sistem’ açıklaması

16.07.2023 - Pazar 13:41

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, vatandaşların elzem olarak gördüğü raylı sistemle ilgili detayları paylaştı. Başkan Ekrem Yüce, Ankara’da Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraoğlu’yla raylı sistem projesindeki Kampüs-Çarşı Hattı etabının bakanlık gündemine alınması ile ilgili görüştü.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, uzun zamandır şehre güçlü bir raylı sistem altyapısıyla şehrin ulaşımına imza atmak istediklerini ve bu konuda yoğun bir çalışma yürüttüklerini dile getiriyordu.
Kampüs-Çarşı hattı
Yüce, "Ankara'da şehri temsil eden AK Parti Milletvekillerimiz Murat Kaya, Ertuğrul Kocacık, Geyve Belediye Başkanımız Metin Atalay, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcımız Ali Oktar ile birlikte çok önemli temaslarımız oldu. Bizzat ben ve kurmaylarım Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Abdülkadir Uraloğlu ile görüştük. Sakarya'mızı ulaşımda çağ atlatacak olan ve vatandaşlarımızın çok istediği şehir içi raylı sistem ilk etabı Kampüs-Çarşı hattını sayın bakanımız gündemine aldı." dedi.

YORUM YAZ