Bingal Gazetecilerin gününü kutladı !

24.07.2023 - Pazartesi 06:23

Samet Bingal'dan 'Gazeteciler ve Basın Bayramı' mesajı
Yeniden Refah Partisi Adapazarı ilçe Başkanı, Samet Bingal, 24 Temmuz “Gazeteciler ve Basın Bayramı” nedeniyle mesaj yayınladı.

Yeniden Refah Partisi Adapazarı ilçe Başkanı, Samet Bingal, 24 Temmuz “Gazeteciler ve Basın Bayramı” nedeniyle mesaj yayınladı.

Bingal mesajında şunları kaydetti:
"Sevgili Basın Mensupları ve Gazeteciler,

Bugün, 24 Temmuz Basın Bayramı! Bu özel gün, basının özgürce haber yapma ve topluma gerçekleri aktarma önemini vurgulamak için bir fırsat sunuyor. Basın, demokrasinin temel taşlarından biridir ve bilgiye erişimimizi sağlayarak toplumun aydınlanmasına katkıda bulunur.

Sizler, doğru bilgiyi halkla buluşturarak toplumun bilinçlenmesine ve bilgilendirilmesine büyük bir katkı sağlıyorsunuz. Tarafsızlık ve güvenilirlik ilkelerine bağlılığınızla, günlük yaşantımızda haber alma özgürlüğümüzü güvence altına alıyorsunuz.

Bu kutlu gün vesilesiyle, siz basın mensuplarına minnettarlığımızı ve takdirimizi sunuyoruz. Her zaman doğru bilgiyi arayışınızı ve sorumluluğunuzu hatırlatıyoruz. Toplumu aydınlatan kalem ve kameralarınızın gücüyle, daha adil, daha şeffaf ve daha bilinçli bir dünya için çaba gösterdiğinizi biliyoruz.

Sizler, zaman zaman zorlu koşullar altında görev yaparken bile objektifliğinizi korumaya çalışıyorsunuz. Cesaretiniz ve özverinizle, haber alma özgürlüğünü koruyor ve demokrasinin temelini güçlendiriyorsunuz.

Bu vesileyle, tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Unutmayın ki, toplumun bilinçlenmesi için yaptığınız her çaba çok değerlidir.

Sevgi ve saygılarımla,"

YORUM YAZ