SASİAD Başkanı Birlik’ten 17 Ağustos mesajı

17.08.2023 - Perşembe 11:21

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tamer Birlik, 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Birlik mesajında, 24 yıl geçmesine rağmen acılarını ilk günü gibi hissettiklerini söyledi.

Üzücü depremin ardından 24 yıl geçmesine rağmen hala acısını ilk günkü gibi hissettiğini söyleyen Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Ali Tamer Birlik; “24 yıl önce meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan sadece Sakarya’mızı değil bütün Marmara’yı etkileyen 17 Ağustosta yaşanan depreminin acısı halen devam etmektedir. Acıların aynı tazelikle ülkemizi sarsan ve vatandaşlarımızın hayatını derinden etkileyen 17 AğustosMarmara Depremi’nin yıl dönümünde bir kez daha hüznü ve acıyı kalplerimizde hissediyoruz.

Bu acıları bir daha yaşamamak için özellikle bölgemizin deprem kuşağı üzerinde olduğunu unutmamalı, depremle yaşamayı öğrenmeli ve her an depreme hazırlıklı olmalıyız. ‘Deprem öldürmez, bina öldürür' gerçeğini unutmamalıyız. Canımızın, malımızın ve binalarımızın güvenliği için plansız ve kaçak yapılaşmadan kaçınmalı, deprem yönetmeliğine uygun hareket etmeliyiz. Çünkü deprem değil, alınmayan önlemler büyük acılar yaşatır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 17 Ağustosta yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı Allah’tan rahmet ve hasretle anıyor, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.” dedi.

YORUM YAZ