SAÜ'de yeni atamalar!

11.08.2023 - Cuma 08:58

SAÜ İşletme Enstitüsü Müdürlüğüne ve Öğrenci Dekanlığına İki Atama Yapıldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İşletme Enstitüsü ve Öğrenci Dekanlığının yönetim kadrosuna deneyimli iki yönetici atandı.

Sakarya Üniversitesi İşletme Enstitüsü Müdürlüğüne Prof. Dr. Gülfem Tuna ve Öğrenci Dekanlığına Doç. Dr. Havva Sert atanarak yeni döneme adım atıldı.

Öğrenci Dekanlığı görevine atanan Doç. Dr. Havva Sert, 1999 yılında Marmara Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’ndan birincilikle mezun oldu.  Yüksek lisans ve doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’nda tamamladı. Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışan Doç. Dr. Havva Sert aynı zamanda Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanlığı görevini sürdürdü. 2023 yılında Öğrenci Dekanlığına yapılan yeni atamalarla birlikte Öğrenci Dekanlığı Dekanı görevine başladı.

İşletme Enstitüsünün yeni yöneticisi olarak atanan Prof. Dr. Gülfen Tuna, 2002 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü 3 yılda tamamlayarak Şeref Öğrencisi olarak mezun oldu. 2004 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimini, 2011 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe ve Finansman anabilim dalında doktora eğitimini tamamlayan Tuna, doktora eğitimi sırasında TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) Başarı Bursu almaya hak kazandı. 2003 yılında SAÜ Pamukova Meslek Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak akademik hayatına başlayan Tuna, 2004-2009 yılları arasında Yüksekokul müdür yardımcılığı ve bölüm başkanlığı görevlerini yerine getirdi. 2012 yılında Sakarya Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Finansal Ekonometri Bölümüne Doktor Öğretim üyesi olarak atandı. 2015 yılında Finans alanında Doçentlik unvanı almaya hak kazanan Prof. Dr. Gülfen Tuna, 2021 yılından bu yana SAÜ İşletme Fakültesi İşletme Bölümünde profesör unvanıyla öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda İşletme Bölüm başkanı olan Prof. Dr. Gülfen Tuna’nın Finansal Piyasalar ve Yatırım Araçları alanından çok sayıda uluslararası makalesi bulunmaktadır. 2023 yılında yapılan yeni atamalarla birlikte İşletme Enstitüsü Müdürü görevine başladı.

SAÜ’de gerçekleşen bu yeni atamalarla birlikte, kadınların kamu idaresinde söz sahibi olması ön plana çıkacaktır.

YORUM YAZ