Başka Yüce'den 15 temmuz mesajı!

14.07.2023 - Cuma 16:48

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında bir mesaj yayımladı.

 

Var olmaya devam edeceğiz!

Başkan Yüce, hiçbir gücün bu ülkeyi karanlığa mahkum edemeyeceğini vurgulayarak, “Vatanın bütünlüğünü korumak için büyük bir destanın yazıldığı 15 Temmuz'u 7.'ci yıldönümünde anıyoruz. Milletimiz 15 Temmuz gecesi destansı bir demokrasi mücadelesi vererek, darbe girişimine karşı tek vücut olmuştur. Adeta bu topraklarda hiçbir şer odağına geçit verilmeyeceğinin mesajını vermiştir. 15 Temmuz zalimlere karşı büyük bir zafer, dünyanın her yerinde Türkiye’ye umut bağlayan mazlum coğrafyalara da bir umut olmuştur. Ben inanıyorum ki, bu kadim millet, 15 Temmuz gecesini aynı ruhla ebediyete kadar yüreğinde taşımaya devam edecektir. Bu vesile ile değerli Sakaryalı hemşerilerimi 15 Temmuz günü Demokrasi Meydanı’na davet ediyorum.” diye konuştu.

Yarınlarımız için siper oldular!

15 Temmuz’da Sakarya’nın olağanüstü bir direniş sergilediğini ifade eden Başkan Yüce, “Türkiye'nin en uzun gecelerinden birinde milli birliğimizin ve bölünmez bütünlüğümüzün korunması adına ülkenin dört bir yanında silahların ve tankların önünde siper olan güzel vatanın evlatları, yarınlarımız için en büyük teminat oldu. Hain darbe girişimi esnasında Sakarya’da eşlerini, evlatlarını, ailesini geride bırakıp ülkemizi hainlere teslim etmemek için sokağa inen yüzlerce vatandaşımız vardı.

Sakarya halkı, hain darbe girişimine ilk saatlerden itibaren fırsat vermedi. Ellerinde Türk bayrakları, yüreklerinde vatan-millet sevgisi ve yüce Allah’ın bahşettiği güçle tankların önüne yatan, darbecilerin silahlarına göğsünü siper eden Sakarya halkıyla kol kola mücadele edenler olarak gururluyuz. Bu vesile ile bir kez daha ifade etmeliyim ki, o unutulmaz gecede şehadet makamına erişen kardeşlerimizin acısını ilk günkü gibi yüreklerimizde taşıyacak ve bize yaşattıkları bu gururu hiçbir zaman unutmayacağız. Yine kurşunlara siper olan gazi vatandaşlarımıza da saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

YORUM YAZ