TÖMER öğrencileri yaptıkları folklor gösterileri ile izleyicileri büyüledi

11.08.2023 - Cuma 08:50

Kütahya Belediyesi ile Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu’nun organize ettiği “1. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivali” ne katılan Sakarya Üniversitesi TÖMER öğrencileri yaptıkları folklor gösterileri ile izleyicileri büyüledi.

Kütahya Belediyesinin organize ettiği festivale Türkiye’nin yanı sıra Sırbistan, Kuzey Makedonya, Endonezya, Kazakistan, Özbekistan, Gürcistan, Ahıska’dan birçok şair, ozan, müzisyen, dansçı ve solistin yer aldığı sanatçı katıldı.

3 gün boyunca farklı kültürlerden birçok sanatçının, katıldığı 1. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivalinde Üniversitemiz TÖMER öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibimiz de davetli olarak yer aldı. Eğitmen ve koreograflığını Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümünden Prof. Dr. Kürşad Gülbeyaz ile Arş. Gör. Semih Özbilgi’nin yaptığı grup, festival kapsamında Sakarya Üniversitesi TÖMER öğrencilerinden oluşan Türk Halk Oyunları Halay, Zeybek, Endonezya halk dansları ekipleri gösterileriyle seyircilerden tam not aldı.  Festivalde Prof. Dr. Kürşad Gülbeyaz’ın solo zeybek ve solo horon performansı ile  TÖMER öğrencisi Amanda Shifa Salsabilla şarkı performansı festivale ayrı bir renk kattı.

TÖMER öğrencilerinin 1. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivali etkinliklerinin videolu görüntülerine aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

Sakarya Üniversitesi TÖMER Türk Halk Oyunları Halay Ekibi video linki: https://youtu.be/s-SFT7Wemyw

Sakarya Üniversitesi TÖMER Türk Halk Oyunları Zeybek Ekibi video linki: https://youtu.be/IhWBACAO-iY

Sakarya Üniversitesi TÖMER Endonezya Halk Dansları Ekibi video linki: https://youtu.be/4LYHWX2gJAI

Prof. Dr. Kürşad GÜLBEYAZ Solo Zeybek video linki: https://youtu.be/BHxnn7WRb2o

Prof. Dr. Kürşad GÜLBEYAZ Solo Horon video linki: https://youtu.be/4kKu7_ZBJDQ

TÖMER Öğrencisi Amanda Shifa SALSABİLLA Şarkı Performansı video linki: https://youtu.be/V2d4QSTeJ58

YORUM YAZ