Erdoağan'dan Kızılay'a destek mesajı!

09.07.2023 - Pazar 12:35

Depremde çadır satışı yaptığı ortaya çıkan ve tepkilerin odağına yerleşen Kızılay'a yapılan kurbanlık bağışlarında da ciddi bir düşüş yaşanmıştı. Yaşanan gelişmeler sonrası bugün gerçekleşen Türkiye Kızılay Derneği Olağanüstü Genel Merkez Genel Kurulu'na bir video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay'ın yıpratılmaması gerekiyor" diyerek 85 milyona Kızılay'a sahip çıkma çağrısı yaptı. Kızılay yıpratılaması gerek!

Kahramanmaraş merkezli depremlerin 4. gününde AHBAP derneğine çadır satışı yaptığı ortaya çıkan ve eleştirilerin odak noktasına yerleşen Kızılay'a Kurban Bayramı'nda yapılan et bağışlarında da gözle görülür bir azalma kaydedilmişti. Yaşanan gelişmelerin ardından bugün yapılan Türkiye Kızılay Derneği Olağanüstü Genel Merkez Genel Kurulu'na video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay'ın yıpratılmaması gerekiyor" sözleriyle 85 milyonun Kızılay'a sahip çıkması çağrısında bulundu.

Video mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Kızılay Derneği Olağanüstü Genel Merkez Genel Kurulu'na video mesaj gönderdi. Genel kurulun başarılı geçmesi temennisinde bulunan Erdoğan, Türk Kızılay'ın 1868 yılından beri Türkiye, bölge ve dünyadaki tüm insanların imdadına koştuğunu anlattı.

Erdoğan’dan teşekkür!
Türk Kızılay mensuplarına teşekkür eden Erdoğan, şunları kaydetti; "İnsanlığa hizmet yolunda vefat eden kardeşlerime Allah'tan rahmet niyaz ediyor, her birini şükranla yad ediyorum. Türk Kızılay'ı ülkemizin iftihar vesilesi olarak 155 yıldır dünyanın dört bir tarafında insani yardım çalışmaları yürütüyor. Kızılay'ımızın simgesi olan kırmızı hilal, herhangi bir sebeple dara düşen tüm mazlum ve mağdurlara umut aşılıyor, yüreklerine inşirah veriyor. Kurumumuz başarılı faaliyetleriyle bir buçuk asrı aşan köklü birikimi, tecrübesi, yetişmiş personeliyle çok önemli bir boşluğu doldurmaktadır."

 

İlk andan itibaren
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde Kızılay'ın ilk andan itibaren deprem bölgesinde yerini aldığına işaret ederek, "Fedakarlık timsali Kızılay personelimiz, bir cana daha ulaşmak, bir ihtiyaç sahibinin elinden tutmak, afetzedelerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek için gerçekten olağanüstü çaba harcadı. Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz Kızılay'ın bu gayretlerinin en yakın şahididir." ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ